Blog Ondřeje Chrásta. 
Převážně o kultuře, politice a vzdělávání. 

Zachraňme kulturu – video

autor: | Zář 2, 2021 | Hlavní stránka, Kultura

Společně se Štěpánem Drtinou jsme natočili video z Kutné Hory.

Se Štěpánem kandidujeme do Poslanecké sněmovny ve dvou největších krajích v České republice, já v Praze a Štěpán ve Středočeském kraji.

Kulturu sice tvrdě zasáhla opatření proti Covidu-19, ale financování kultury i tak dlouhodobě neodpovídá vyspělým státům. Svobodná kultura patří k pilířům demokratické společnosti. Notabene naší, kulturně vždy bohaté a slavné. Dejme české kultuře zaslouženou injekci!

Kultura a živé umění se významně podílí na vytváření identity naší společnosti, definování jejích hodnot a je nedílnou součástí demokratického státu a kulturního dědictví. Kromě těchto základních funkcí přispívá zásadní mírou ke vzdělanosti a rozvoji občanské společnosti.Na významu také nabývá její ekonomický přínos. Z dostupných údajů Satelitního účtu pro kulturu v ČR vyplývá, že v letech 2015–2017 se kultura podílela na celkovém HDP zhruba 1,3 %. Sektor kultury pak v České republice zaměstnává okolo 200 tisíc pracovníků (včetně OSVČ) a je přímo vázán na další ekonomicky významné obory (např. cestovní ruch produkuje 3 % HDP a zaměstnává 4,4 procenta práceschopného obyvatelstva).

My vám říkáme, že kultura nebude sedět v koutě! Udělám pro to všechno!