Blog Ondřeje Chrásta. 
Převážně o kultuře, politice a vzdělávání. 

Pietní akt na Pankráci – JUDr. Milada Horáková

autor: | Čvn 27, 2022 | Hlavní stránka, Kultura, Politika

Jménem Ministerstva kultury České republiky a ministra Martina Baxy jsem dnes spolu s mnohými dalšími hosty položil ve Vazební věznici na Pankráci květiny na místě, kde přesně před 72. lety naposledy vydechla Milada Horáková. Komunisté jí po zinscenovaném procesu zavraždili, stejně tak další stovky a tisíce československých lidí, kteří nebyli pohodlní komunistickému režimu.

O 4 roky později, v září 1954, zavraždili komunisté také mého strýce, bratra mé babičky, Jiřího Zajíčka z Koštic, který si “dovolil” vést stávku ve fabrice, ve které pracoval po té, co rodině byl znárodněn veškerý majetek v Košticích. Jeho tělo skončilo v nádrži s louhem v lovosické chemičce, rodině bylo oznámeno, že náhle zemřel. Do rakve se moje rodina nesměla podívat.

‼️Nezapomínejme na cenu svobody a demokracie, nezapomínejme na komunistické vrahy. Vzpomeňme si dnes prosím na všechny oběti těchto zhoubných ideologií, jedna z těchto pomatených ideologií dnes opět vraždí naše ukrajinské přátele🇺🇦, nesmíme je v tom nechat!