Blog Ondřeje Chrásta. 
Převážně o kultuře, politice a vzdělávání. 

Kulturní spolupráce s Tchaj-wanem nikdy nebyla silnější

autor: | Čvn 5, 2023 | Hlavní stránka, Kultura, Vzdělávání

Sbírka Národní centrální knihovny Tchaj-wan v Národní knihovně ČR

Měl jsem tu čest a potěšení slavnostně zahájit unikátní výstavu The Imprint of Civilization, která vznikla ve spolupráci Národní knihovny České republiky a National Central Library – tedy Národní knihovny Thaj-wanu. Výstava přináší detailní pohled na vývoj písma, papíru a tiskových metod, které představují klíčové milníky celé lidské civilizace.

Na vernisáži jsem z pověření Ministerstva kultury České republiky a ministra Martina Baxy vystoupil spolu s generální ředitelkou National Central Library, Taipei Dr. Shu-Hsien Tseng, ředitelem Thajpejské hospodářské a kulturní kanceláře v České republice Liang-Ruey Ke a generálním ředitelem Národní knihovny Tomášem Foltýnem.

Výstavu The Imprint of Civilization se můžete prohlédnout v prostorách výstavních chodeb Klementina do 31.8.2023. Určitě neváhejte. Nějaké obrázky jako lákadlo níže ⤵

Sbírky Národní centrální knihovny Tchaj-wan reprezentují šíři kulturního a uměleckého dědictví regionu jihovýchodní Asie a slouží jako zdroj poznání nejstarších vědomostí lidstva. Ve spolupráci mezi Národní knihovnou České republiky a Národní centrální knihovnou Tchaj-wan vznikla unikátní výstava představující detailní pohled na vývoj písma, papíru a tiskových metod, které představují zásadní milníky lidské civilizace. Výstava se zaměřuje na pět tematických okruhů, v nichž mohou její návštěvníci prozkoumat nejen celou řadu dokumentů z fondů obou knihoven, ale také historický kontext navazování vztahů mezi oběma regiony i současnou reflexi jejich kultur s cílem prohloubit vzájemné porozumění mezi Českou republikou a Tchaj-wanem.