Blog Ondřeje Chrásta. 
Převážně o kultuře, politice a vzdělávání. 

Proč kandiduji v nadcházejících sněmovních volbách?

autor: | Čvc 12, 2021 | Politika

Neptejte se, co může vaše vlast udělat pro vás. Ptejte se, co můžete udělat vy pro svou vlast.“

Není to jen citát JFK, pro mě je to zároveň hlavní důvod, proč dělám politiku a proč kandiduji v nadcházejících sněmovních volbách za koalici Piráti-STAN na pražské kandidátce.

Zřídil sem si pro to politickou FB stránku, kde budu primárně komunikovat naše témata, budu rád za váš lajk i sdílení: https://www.facebook.com/ondrejchrast.pirati

Někdo si o politice myslí své, někdo si nemyslí nic. A to je svaté právo každého, všichni jsme jen lidé. Pravdou je, že to nebylo snadné rozhodnutí – věděl jsem, že to nebude příjemné. Denně se setkávám s nenávistí, útoky, urážkami, nedávno mě chtěli v jedné z diskuzí pověsit, ale také se setkávám s velmi častým projevem důvěry a podpory. Děkuji za to.

Má pracovní a odborná činnost je zasvěcena kultuře a jsem i koaličním nominantem tzv. vládního týmu pro resort kultury, proto se primárně věnuji této sféře a s ní souvisejícími oblastem (mj. cestovnímu ruchu). Ovšem nejen to. Věnuji se též otázce transparentnosti veřejných financí a hospodárnosti – na komunální i celostátní úrovni. V současné době na Praze 6 – kde jsme v opozici – se přes vytrvalý odpor části exekutivy daří posunout způsob zadávání zakázek pryč od “starých dobrých časů” (tj. pryč od přiklepávání kamarádům). Věnuji se i (kulturní) diplomacii.

Kampaň bude dlouhá a někteří oponenti nebudou hrát čistě. Bude Vám to lézt na nervy. Nenechte se ale prosím znechutit, nevykašlete se na to – určitě přijďte k volbám a dejte hlas těm, komu cítíte, že máte racionální důvod alespoň trochu věřit. Je to ve Vašich rukou. Naše země může mít dobrou budoucnost, dejme jí společně tuto šanci, vraťme nám všem budoucnost.

Drazí přátelé, děkuji, že jste věnovali čas přečtení řečeného výše. Nechci Vás už dále zatěžovat, máte spoustu jiných věcí na práci. Zároveň doufám, že Vás mé úsilí v politice nebude obtěžovat. Pokud mě občas podpoříte (třeba sdílením), moc si toho budu vážit. A právě tak si budu vážit podnětů, jakož i kritiky. Jsem Vám k dispozici.❗Proč jsem se odhodlal to toho všeho jít? Odpovím slovy Marka Twaina:

Za 20 let vás bude více mrzet to, co jste neudělali, než to, co jste udělali. Takže odvažte lana. Vyplujte z bezpečného přístavu. Chyťte daleký vítr do plachet. Hledejte. Sněte. Objevujte.“