Blog Ondřeje Chrásta. 
Převážně o kultuře, politice a vzdělávání. 

5th International Week of Arts Management, změna v autorském právu

autor: | Lis 4, 2022 | Hlavní stránka, Kultura, Politika, Vzdělávání

Nejen politikou živ je člověk. Po delší době jsem se včera vrátil na „svou“ katedru Arts management VŠE, kde se pohybuji řadu let, přednášet v rámci mezinárodní konference 5th International Week of Arts Management, která je předním středoevropským setkáním expertů v oblasti kulturního managementu a ekonomiky kultury. Každoročně připraví bezmála dvacet přednášek a workshopů určených pro studenty arts managementu, který se pravidelně umísťuje v první desítce nejlepších studijních oborů kulturního managementu a kulturní politiky na světě.

Osobně jsem měl řeč o návrhu Ministerstva kultury České republiky v rámci právě v minulých týdnech třetím čtením schváleného Autorského zákona a změny co přináší v souvislostí s implementací evropské Směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu. Svoboda internetu, ochrana autorů i uživatelů… posun autorského práva do změněné reality 21. století.

Pokud uvažujete o studiu, na mladá či stará kolena, neváhejte, Katedra arts managementu je pravidelně hodnocena jako jedna z nejlepších na světe se zaměřuje na spojení dvou zdánlivě odlišných, logicky však neoddělitelně propojených oblastí – ekonomiky a umění. Tomuto spojení se nevěnuje pouze pedagogicky, aktivně se podílí na teoretické reflexi souvisejících problematik jako kulturní politika, ekonomika kultury či podnikání v kultuře. Katedra je zároveň i propojena s praxí kulturního managementu v České republice a jako expertní pracoviště spolupracuje na smluvním základě se státní správou.