Blog Ondřeje Chrásta. 
Převážně o kultuře, politice a vzdělávání. 

K – aneb Kafka v cirkusovém podání…

autor: | Říj 5, 2023 | Hlavní stránka, Kultura

Všichni jsme někdy outsideři. Tak všichni honem do cirkusu (lístky ještě jsou)!

Náš kamarád a vrchní autorskoprávní realizátor (rozumněj uvádějící do paragrafů) našich pirátských autorskoprávních nápadů Ondra Vykoukal pověsil právničinu na hřebík a šel dělat ředitele do cirkusu. Ne ledajakého – rovnou do jednoho z nejlepších a nejznámějších (nejenom u nás) Cirk La Putyka.

S pirátskou kulturní spoluguru Lucií Cirkva Chocholovpu děkujeme za pozvání na úterní premiéru a všem doporučujeme – do víkendu každý den běží představení “K”, ještě jsou nějaké volné lístky, tak rychle rychle, ať zbydou.

A na co jdete:

Co mají společného myší lidé, opice, úředníci a létající klavír? Nebudete tomu věřit, ale Franze Kafku. Přijměte pozvání na veselý i divoký výlet světem slavného spisovatele. Najděte smysl v chaotickém světě, kde nic není takové, jaké se zdá.

Ve spolupráci s francouzským režisérem Danielem Gulkem a divadlem Cahin-Caha přinášíme multidisciplinární inscenaci s prvotřídní akrobacií, podmanivou původní hudbou, originálními maskami i kouzelnickými triky. Spojují se zde estetické prvky Kafkovy doby a současného světa a vzniká nový nestabilní svět, prosycený nelaskavostí a zákazy, ale zahalený zdvořilostí a absurditou naděje.

Mezinárodní obsazení tvoří cirkusoví umělci, hudebníci, tanečníci a zpěváci. Těšte se na zvířecí masky, klavír ve speciální roli a cirkusové disciplíny, jako jsou vzdušná akrobacie, pozemní akrobacie, cyr wheel, žonglování nebo perská tyč.

Bylo to fakt hustý. Neváhejte!