Blog Ondřeje Chrásta. 
Převážně o kultuře, politice a vzdělávání. 

Dobré vzdělání je základ úspěšné a kulturní společnosti – jednání na MK se zástupci MŠMT a uměleckých škol

autor: | Bře 8, 2023 | Hlavní stránka, Kultura, Vzdělávání

Bylo mi ctí z pověření ministra Martina Baxy reprezentovat Ministerstvo kultury České republiky při setkání našeho ministerstva, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a čtyř našich uměleckých vysokých škol:

Akademie múzických umění v Praze / AMU umění v Praze PhDr. reprezentované rektorkou Ingeborg Radok Žádnou,

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze reprezentované rektorem prof. PhDr. PaedDr. Jindřichem Vybíralem, DSc.,

Akademie výtvarných umění v Praze umění v Praze reprezentované rektorkou Ing. Arch. Máriou Topolčanskou, PhD. a

Janáčkova akademie múzických umění múzických umění reprezentované rektorem MgA. Petrem Michálekem.

Za MŠMT pak byli na schůzce paní prof. PaedDr. Radka Wildová, CSc., vrchní ředitelka sekce vysokého školství, vědy a výzkumu

a pan Prof. Mgr. Jaroslav Miller, M.A., Ph.D., náměstek člena vlády a můj kolega z MK, Mgr. Milan Němeček, Ph.D., vrchní ředitel sekce živého umění.

Hlavními tématy jednání byla uplatnitelnost absolventů uměleckých vysokých škol v praxi a definování dalšího možného postupu, diskuze okolo statusu umělce a jeho potenciálních přínosů pro tyto absolventy, specifičnost vysokoškolského vzdělání na uměleckých školách a jejich role ve společnosti, naplňování a rozvíjení spolupráce MK a MŠMT na základě společného memoranda uzavřeného v roce 2021.

Zmínili jsme také naší kulturní snahu o definici kulturních kompetencí a kulturní výchovy, kterou připravujeme v rámci velkých revizí Rámcových vzdělávacích programů.

Školství a kvalitní vzdělávání obecně je jednou z velkých priorit naší Vlády. Shodli jsme se, že schůzky budou a musí pokračovat, budeme o spolupráci mluvit a diskutovat na pravidelné bázi problémy, kterým ve společných tématech kultury a školství čelíme.

⤵ Celá zpráva u nás na webu:

https://www.mkcr.cz/…/5137cs-na-ministerstvu-kultury-se…