Blog Ondřeje Chrásta. 
Převážně o kultuře, politice a vzdělávání. 

Výstava o Tchaj-wanu „Písně pralesa, hor a moří“

autor: | Čvn 16, 2022 | Hlavní stránka, Kultura, Politika

16. června · 

Bylo mi ctí navštívit dernisáž výstavy „Písně pralesa, hor a moří“ a u té příležitosti se krátce setkat s tchaj-wanským ministrem kultury p. Lee Yung-Te. 🇹🇼

Výstava „Písně pralesa, hor a moří“ je součástí mnohem rozsáhlejšího cyklu prezentace tchajwanské domorodé a námořní literatury v České republice. Ministerstvo kultury převzalo nad celým programem záštitu a podpořilo tak prezentaci tchaj-wanské kultury v Česku.

Na výstavě a i v knize se můžeme seznámit s příběhy původních tchajwanských obyvatel a obdivovat doprovodné ilustrace českého výtvarníka Tomáše Řízka, který také stojí za celým překladem knihy a ilustracemi, které jsou provedeny v tradiční tchaj-wanské kultuře – a jak řekl ministr kultury Tchaj-wanu, pan Řízek použív á tradiční techniky minimálně stejně tak dobře, jako rodilý umělci.

Jak jsem se dozvěděl, tak program cyklu Myslet jako ostrov má za sebou úspěšnou prezentaci na veletrhu Svět knihy v Praze a bude pokračovat ve svém programu až do konce června. Česká veřejnost tak má skutečně mimořádnou příležitost seznámit se s tchaj-wanskou kulturou.