Blog Ondřeje Chrásta. 
Převážně o kultuře, politice a vzdělávání. 

Česká audiovize do 21. století?

autor: | Čvc 10, 2023 | Hlavní stránka, Politika, Vzdělávání

Říkáme ano a plníme programové prohlášení vlády! Aneb i na filmovém festivalu Karlovy Vary International Film Festival se dost pracovalo a dosahovalo velkých cílů, resp. plnění stěžejního bodu programového prohlášení naší vlády v oblasti kultury. A česká audiovize patří mezi špičkové vývozní artikly, o tom žádná, i proto na představení novinek dorazil i náš premiér a další význační hosté.

Ač to není úplně moje téma, rád se také pochlubím prací kolegy náměstka Ministerstva kultury České republiky zodpovědného za audiovizi Michala Šaška a ministra Martina Baxy a mnohých dalších kolegů, kteří poslední rok vyjednávají novou podobu a přeměnu současného Státního fondu kinematografie (všechna čest i jim, kteří se na novém zákonu velmi podílejí) na nový Fond audiovize. Pokrok nezastavíš a filmové řemeslo už dávno není jenom o kinech, ale srovnatelně také o VOD platformách, seriálech, ale třeba i herním průmyslu. A zákony se tomu musí přizpůsobit.

(BTW. Filmový festival nutno říci byl vydařený ročník, dokonce jsem, snad poprvé ve své dlouhé festivalové historii, viděl i vítězný film přímo tam! Tak to vám samozřejmě nevyžádaně ještě napíšu.)