Blog Ondřeje Chrásta. 
Převážně o kultuře, politice a vzdělávání. 

Jaké je to být novinářkou v Česku?

autor: | Úno 28, 2024 | Hlavní stránka, Politika

Abych tak řekl.. nic moc. Média jsou jedni z těch, kteří tvoří veřejné mínění, určují témata a společenský diskurz. A nedobré a nerovné podmínky žen s řadou překážek znamená, že diskurz může být poněkud jednostranný…

Do kompetence Ministerstva kultury České republiky patří i média, resp. mediální zákony. I proto jsem rád přijal pozvání od Embassy of the Netherlands in Czechia a velvyslance Daan Huisinga ke kulatému stolu, kde byly představeny výsledky výzkumu spolku Ženy v médiích, který poprvé 17 velvyslancům různých zemí představil výsledky výzkumu zaměřeného na podmínky v českých redakcích, kterého se podílelo téměř 500 respondentů a respondentek.

Nízké mzdy, práce ve Schwarz systému, problémy souladu mezi prací a rodinou, nenávistné útoky, sexuální obtěžování – i to je bohužel současná realita podložená fakty.

Díky Maríně Urbánikové a Jitce Adamčíkové a celému týmu za tuto práci. Nemělo by to zapadnout. A jedině dobré příklady táhnou a mění společnost. Některé ze zjištění jsou fakt alarmující. Zkusme to my všichni měnit.