Blog Ondřeje Chrásta. 
Převážně o kultuře, politice a vzdělávání. 

Piráráti a Starostové odstartovali kampaň, už žádné „čau lidi“

autor: | Kvě 18, 2021 | Hlavní stránka, Politika

kampaň Pirátů a Starostů začala

⬛⚫Čau lidi. Ne, už žádné “čau lidi” – i to je jedním z cílů, se kterými jde Pirátská strana v koalici se Starosty a nezávislými do podzimních sněmovních voleb. Není ale cílem hlavním. Dnes začíná dlouhá kampaň, můžete nás vidět v ulicích, rozdávat naše noviny, dnes také představujeme naší vizi, program a priority.

⬛Hlavním cílem je vrátit naší zemi budoucnost. Posledních 80 let nás o ni stále někdo připravuje: Nacisti, komunisti, tuneldědek, plejáda socdem dluhošů, Topol se svou “jedničkou”, “pan Čistý” se svou Janičkou, no a poslední roky súdruh Bureš.

⚫Už dost. Naše země a naši lidé si zaslouží důstojnější život a perspektivní budoucnost. A to je to, co chceme přinést.

⬛Má dlouholetá činnost v oblasti kultury a podpora kolegů mě přivedly na kandidátku – na pražskou kandidátku Piráti – STAN. Je to velká zodpovědnost a udělám vše proto, abych vás nezklamal. Intenzivně jsem se podílel na tvorbě celostátního programu koalice pro kulturu, která je pro nás také jednou z priorit. Stát oblast kultury dlouhodobě zanedbával, chybí strategie a moderní řešení – a právě to koalice Piráti-STAN přináší, nejenom v kultuře.

⚫Ode dneška jsme opět v ulicích s našimi novinami – listy koalice Piráti-Starostové “Vraťme zemi budoucnost”. Děláme to proto, že je to pro nás přirozené. Pirátská strana nejsou papalášové – vznikla odspoda a je řízena odspoda. O skutečné demokracii nekážeme, provozujeme ji. Proto jsme mezi našimi voliči – bez chemií narvaných koblih, ale s vizí, kterou prezentujeme v listech, které rozdáváme.

⚫Nechceme řídit stát jako firmu. Chceme řídit stát jako stát – jako suveréna, který vznikl na základě společenské smlouvy občanů a jehož jediným posláním je sloužit občanům. Stát nemá občany šikanovat, nemá je terorizovat nesmyslnými chaotickými požadavky. Stát je tu pro občany, ne naopak. Nechceme si stát privatizovat jako oligarchové, nechceme stát znárodnit jako komunisté. Chceme zajistit, aby stát fungoval podle práva, spravedlnosti a efektivity, bez šílené byrokracie a roky trvajících soudů, abychom byli úspěšným národem a už nepaběrkovali.

⬛Chceme pro naši zemi dobrý život, dobrou budoucnost – bez utopie, bez planých slibů, bez “sorry jako”. Nevěříme, že to dokážou přinést strany, které již prokazatelně zklamaly, opakovaně. Proto jsme šli do politiky, abychom nabídli smysluplnou alternativu. Bez voleb se ale nic nezmění. Není to o Burešovi, není to o korytech, je to o budoucnosti nás všech. Piráty má smysl volit – hlasu pro Piráty-STAN nebudete litovat.

⬛⚫ Naše vize, program a naše lidi, kteří na podzim kandidují se dozvíte zde www.piratiastarostove.cz.